Forum de Calatorie si Fotografie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
lucib
lucib
Membru Distins
Membru Distins
Posts : 565
Points : 1271
Join date : 17/02/2013
Location : Cluj, RO
http://fotografiecluj.blogspot.ro

Concursul de fotografie Apollo. Arte, tradiții. Vedeți imaginile mele și înscrieți-le pe ale voastre! Empty Concursul de fotografie Apollo. Arte, tradiții. Vedeți imaginile mele și înscrieți-le pe ale voastre!

Mar Apr 29, 2014 5:23 am
Centrul Județean pentru Cultură Tradițională și Educație Artistică Mureș, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean, în parteneriat cu Școala Populară de Arte din Tîrgu Mureș, organizează concursul de fotografie Apollo. Arte, Tradiții.

Aflat la prima ediție, concursul este deschis tuturor fotografilor cu vârsta de cel puțin 18 ani din țară și de peste hotare, fiind gândit ca o manifestare menită a stimula exprimarea artistică, dar și de a crește nivelul de conștientizare a publicului cu privire la patrimoniul tradițional al umanității.

Fiecare participant poate înscrie în concurs până la trei fotografii, una înfățișând un obiect tradițional și celelalte două, cu o temă liberă, singura condiție fiind ca una să fie color și cealaltă, alb-negru. Vor exista premii la fiecare categorie, precum și un mare premiu, intitulat Trofeul Apollo. Nu este permisă manipularea digitală a imaginilor, fiind acceptate doar corecțiile de bază privind saturația, expunerea și încadrarea. Sunt explicit interzise imaginile tip HDR și panoramele.

Fotografiile înscrise trebuie să fi fost realizate în ultimii doi ani, fiind necesară completarea, pe formularul de concurs, a datei realizării și locului înfățișat în imagine.

Găsiți regulamentul complet al concursului, precum și formularul de înscriere, la adresa http://www.artetraditii.ro/arte/concurs-international-de-arta-fotografica-apollo/ .

Am decis să mă înscriu și eu în concurs, cu câte o imagine la fiecare categorie, pe care le puteți vedea în cele ce urmează:

Categoria obiect tradițional:
Concursul de fotografie Apollo. Arte, tradiții. Vedeți imaginile mele și înscrieți-le pe ale voastre! 10253949_572187982879715_9174646256673524316_n

Categoria alb-negru:
Concursul de fotografie Apollo. Arte, tradiții. Vedeți imaginile mele și înscrieți-le pe ale voastre! 10255559_572187976213049_377191595648047164_n

Categoria color:
Concursul de fotografie Apollo. Arte, tradiții. Vedeți imaginile mele și înscrieți-le pe ale voastre! 10264926_572187979546382_4442162594248525443_n

Înscrierea este deschisă până pe 30 aprilie 2014, așa că puteți să trimiteți și voi imaginile voastre. Mult succes!
Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum